KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12057008
nr 1205 7008
Marie Laurencin
(1883-1956), Frankrike
Blandteknik, Signerad, Pastell/krita, Motivet: 17,5x23 cm
Marie Laurencin, fransk målare och grafiker född 1883 i Paris, Frankrike, död 1956 i Paris.
måndag 24 september 2018
kl 18:11:50
- Klassiska
24 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Marie Laurencin
Läs mer om Marie Laurencin